Forum www.poszkodowaniwtraviana.fora.pl Strona Główna www.poszkodowaniwtraviana.fora.pl
skargi i wnioski
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Blokada konta bez udowodnienia winy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.poszkodowaniwtraviana.fora.pl Strona Główna -> Niesłuszne bany
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
AdministratorDołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 10:30, 04 Lis 2009    Temat postu:

Anonymous napisał:
Admin napisał:

Silenie się na dowcip w niczym nie usprawiedliwia kradzieży, a za taką należy uznać bezpodstawne nakładanie blokady. I twierdzenie że ZM nie można przeliczać na realną gotówkę jest w błędzie, nie ważne że "TT" otrzymuje je a nie gotówkę. Gdyż normalny użytkownik nie nabędzie ZM w żaden inny sposób jak je kupując za gotówkę poprzez wszelkie formy płatności jakie oferuje Travian na swej stronie. Czyli ZM ma realną wartość wyrażoną w Euro. A jak coś ma realną wartość to systematyczne otrzymywanie tego należy uznać za wynagrodzenie za pracę. Kwestia formy zatrudnienia to jest do wyjaśnienia w gestii PIP i US. Dlatego też każda bezpodstawna blokada konta prowadząca do straty w ZM ( zablokowanie usługi już opłaconej) jest jednoznaczna z kradzieżą dóbr materialnych gracza. A to że nie było spraw przeciw Travianowi , nie oznacza że tak będzie wiecznie. Akurat teraz znalazły się osoby które nie pozwolą sobie na oszukiwanie siebie i mają środki finansowe aby doprowadzić sprawę do końca. Dzieci oszukać jest łatwo, ich nie stać na sprawy sądowe, procesy. Oni z reguły nie poskarżą się rodzicom, bo dostali by zakaz na grę w jakąkolwiek grę w sieci gdzie są wymagane fundusze aby wyrównać swoje szanse z czołówką. Ale ani administrator tego forum, ani osoby które kierują sprawy do sądu dziećmi nie są i nas nie przestraszycie ani groźbami, ani ośmieszeniem. Nam nie zależy na Waszym samopoczuciu, a jedynie na sprawiedliwym traktowaniu wszystkich graczy. Więc radzę "kolesiowej ekipie TT" zastanowić się nad faktyczną sytuacją prawna administracji Traviana w Polsce. I ciekawa rzecz. Na żadnej stronie Traviana Pl nie ma adresu do oddziału polskiego gry, a w wypadku świadczenia usług takie coś jak głupi adres kontaktowy na terenie kraju w jakim się działa jest wymagany. Kochani, może wreszcie zrozumiecie że nie jesteście ponad prawem.


OK skoro chcesz podyskutować na poziomie to proszę:

1. Co do dzieci i straszenia. Wydaje wam się że jak napiszecie "kradzież", "wyludzenie", "wymuszenie", "NIK", "sąd" to ktoś się wystraszy. Ja się tylko śmieję, bo nie zamierzam wam udzielać żadnych podpowiedzi. Patrzenie jak się wkręcacie w różne teorie jest dla mnie megazabawą. W Polsce na prawie najlepiej znają się hydraulicy i gospodynie domowe, co doskonle widać w tym wątku.

Grzmisz:
Admin napisał:

Silenie się na dowcip w niczym nie usprawiedliwia kradzieży, a za taką należy uznać bezpodstawne nakładanie blokady.


Odpowiadam Ci zatem na to:
Kradzieżą jest zabranie w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Podaję podstawę prawną: art. 278 KK.

Teraz proszę o rewanż, piszesz:
Admin napisał:

Na żadnej stronie Traviana Pl nie ma adresu do oddziału polskiego gry, a w wypadku świadczenia usług takie coś jak głupi adres kontaktowy na terenie kraju w jakim się działa jest wymagany.


Oczekuję, że podasz podstawę prawną.

P.S. Nadal nie usunąłeś postu, w którym nawołuje się do pobicia ludzi z obsługi traviana


Jak czujesz się pokrzywdzony, zgłoś to na policję, dane IP zostaną policji udostępnione. Forum jako strona nie zależna nie prowadzi cenzury, a za swoje wpisy odpowiadają ich autorzy.

Natomiast co do kwestii danych firmy, widać mieszkamy w dwóch różnych krajach. Przeczytaj ten wyciąg z zasad obowiązujących w Polsce prowadzenia działalności gospodarczej, bo Gra Travian to nic innego jak działalność gospodarcza przynosząca duże zyski właścicielowi.
Cytat:

Obywatel UE może prowadzić działalność gospodarczą w Polsce na takich samych zasadach jak obywatel polski.
Indywidualne prowadzenie działalności gospodarczej jako osoba fizyczna
Prowadzenie działalności gospodarczej na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej jest popularną formą tzw. samozatrudnienia. W celu wykonywania takiej działalności obywatel UE powinien podjąć następujące działania:
Działanie 1 - złożenie wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej
Wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej składa się w urzędzie miasta lub gminy – właściwym dla miejsca zamieszkania lub dla miejsca wykonywania zamierzonej działalności.
W formularzu zgłoszenia należy podać następujące dane:
* nazwę firmy,
* dane osobowe właściciela firmy,
* imię i nazwisko pełnomocnika (jeżeli jest powołany),
* rodzaj działalności (zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności),
* miejsce wykonywania działalności,
* przewidywaną datę rozpoczęcia działalności.
Na wpis do ewidencji działalności gospodarczej oczekuje się maksymalnie do 2 tygodni, choć w większości gmin następuje on znacznie szybciej. Koszt wpisu to 100 zł. (ok. 25 EURO). Wszystkie zmiany danych, które zostały podane przy wpisie, powinny zostać zgłoszone w urzędzie miasta lub gminy w ciągu 14 dni od ich zaistnienia. Zgłoszenie zmiany danych podlega opłacie 50 zł. (ok. 12,5 EURO)
Działanie 2 - uzyskanie "REGON-u"
Rejestr REGON jest informatycznym zbiorem informacji o podmiotach gospodarki narodowej. Dostarcza on ogólnej charakterystyki działających w Polsce podmiotów i jest podstawą do tworzenia baz i banków danych o tych podmiotach.
Wniosek o wydanie numeru REGON składa się we właściwym ze względu na siedzibę firmy wojewódzkim oddziale urzędu statystycznego - w terminie 14 dni od uzyskania wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Do wniosku należy dołączyć kopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Załatwiając te formalności, trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości oraz oryginał wpisu do ewidencji działalności gospodarczej - do wglądu.
Zaświadczenie o nadanym numerze REGON wydawana jest bezpłatnie, w terminie do 2 tygodni. Urząd statystyczny należy informować o wszelkich zmianach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. REGON należy podawać na pieczęciach firmowych i drukach.
Działanie 3 - wyrobienie pieczątki firmowej
Pieczątka firmowa potrzebna jest do wykonania czynności finansowych i bankowych. Powinna zawierać (minimum) następujące dane: pełna nazwa firmy, siedziba firmy, numer REGON oraz Numer Identyfikacji Podatkowej NIP.
Działanie 4 - założenie firmowego konta bankowego
Przedsiębiorca w Polsce nie ma obowiązku posiadania rachunku bankowego. Niemniej jednak jego posiadanie jest niezbędne przy dokonywaniu większych transakcji finansowych i ułatwia załatwianie formalności w urzędach. Do jego założenia potrzebne są:
* dowód osobisty,
* kopia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej (oryginał do wglądu),
* kopia zaświadczenia o nadaniu numeru REGON (oryginał do wglądu),
* pieczątka firmowa.
Działanie 5 - rejestracja w urzędzie skarbowym
NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej) jest dziesięciocyfrowym kodem służącym do identyfikacji podmiotów płacących podatki w Polsce.
Wniosek o nadanie NIP składa się w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na miejsce siedziby firmy. Do wniosku należy dołączyć wpis do ewidencji działalności gospodarczej oraz zaświadczenie o nadaniu numeru REGON.
W urzędzie skarbowym należy także zadeklarować (złożyć oświadczenie) w jakiej formie opłacany będzie podatek dochodowy. Podstawową formą opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej jest opodatkowanie wg progresywnej skali podatkowej, na zasadach ogólnych. Osoby uzyskujące dochody z tego tytułu mogą wybrać opodatkowanie:
- wg jednolitej 19% stawki podatku,
- wg zryczałtowanych form (karta podatkowa, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych).
Działanie 6 - rejestracja w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych
Na zakończenie procedur związanych z rejestracją firmy należy dokonać rejestracji we właściwym, ze względu na adres firmy, oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Zgłoszenia dokonuje się na odpowiednich formularzach:
* druk ZFA - zgłoszenie danych płatnika składek - osoby fizycznej,
* druk ZUA - zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych i do ubezpieczenia zdrowotnego,
* druk ZZA - zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego.
Składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe) oraz na ubezpieczenie zdrowotne należy opłacać co miesiąc.
W celu rejestracji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, należy podać:
* REGON firmy,
* numer wpisu do ewidencji działalności gospodarczej i nazwę organu prowadzącego rejestr,
* numer rachunku bankowego firmy,
* dane personalne (swoje i pracowników firmy),
* numery NIP (wszystkich osób),
* rodzaj dokumentów tożsamości z numerem i serią.
Działanie 7 - zgłoszenie lokalu, w którym będzie prowadzona działalność gospodarcza
Lokal będący siedzibą firmy należy zgłosić do urzędu miasta lub gminy ze względu na konieczność uiszczania podatku od nieruchomości. Lokal ten powinien być oznaczony tablicą informacyjną.

Spółka cywilna
Spółka cywilna nie posiada osobowości prawnej; przedsiębiorcą nie jest spółka tylko wspólnicy, którzy rejestrują się jako przedsiębiorcy w ewidencji działalności gospodarczej. Do rejestracji spółki cywilnej nie jest wymagany kapitał. Każdy wspólnik odpowiada solidarnie za zobowiązania spółki, bez ograniczenia, całym swoim majątkiem.
Spółki osobowe
1. spółka jawna - podstawowa forma spółki osobowej. Jej cechą charakterystyczną jest zakres odpowiedzialności wspólników. Ponoszą oni subsydiarną, nieograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki,
2. spółka partnerska - przeznaczona jedynie do wykonywania wolnych zawodów, enumeratywnie wymienionych w Kodeksie spółek handlowych (między innymi: adwokat, radca prawny, aptekarz, księgowy, architekt, lekarz, biegły rewident, pielęgniarka, tłumacz przysięgły). Przepisy odnoszące się do spółki partnerskiej dogodnie regulują kwestie odpowiedzialności; partner w spółce nie odpowiada za zobowiązania spółki powstałe w związku z wykonywaniem przez pozostałych partnerów wolnego zawodu w spółce,
3. spółka komandytowa - przeznaczona jest zarówno dla osób fizycznych jak i prawnych i umożliwia istotne ograniczenie odpowiedzialności. Przynajmniej jeden ze wspólników - komplementariusz odpowiada za zobowiązania spółki bez ograniczenia, natomiast odpowiedzialność pozostałych wspólników - komandytariuszy jest ograniczona do wysokości określonej kwoty - sumy komandytowej,
4. spółka komandytowo-akcyjna - przeznaczona dla prowadzenia działalności gospodarczej w dużym rozmiarze. Przepisy wymagają wniesienia minimalnego wkładu w wysokości 50.000 zł. (ok. 12.500 EURO). Zakres odpowiedzialności w spółce komandytowo - akcyjnej uregulowany jest w analogiczny sposób jak w spółce komandytowej.
Spółki kapitałowe
1. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) - jest osobą prawną; założycielami sp. z o.o. mogą być zarówno osoby fizyczne jak i prawne. Wymogiem koniecznym jest wniesienie kapitału zakładowego w wysokości 50.000 zł. (ok. 12.5000 EURO). Wspólnicy, co do zasady, ponoszą odpowiedzialność do wysokości kapitału,
2. spółka akcyjna (S.A.) - jest osobą prawną; założycielami spółki mogą być zarówno osoby fizyczne jak i prawne. Wymogiem koniecznym jest wniesienie kapitału zakładowego w wysokości 500.000 zł. (ok. 125.000 EURO). Za zobowiązania podmiotu odpowiada spółka, co do zasady, do wysokości kapitału akcyjnego.
Oddział lub przedstawicielstwo
Oddziałem, zgodnie z przepisami o swobodzie działalności gospodarczej, jest wyodrębniona i samodzielna organizacyjnie część działalności gospodarczej wykonywana przez przedsiębiorcę poza jego główną siedzibą. Działalność przedstawicielstwa natomiast może obejmować wyłącznie prowadzenie działalności w zakresie reklamy i promocji przedsiębiorcy zagranicznego. W przypadku przedstawicielstwa, wymagany jest wpis do rejestru przedstawicielstw zagranicznych prowadzonego przez Ministerstwo Gospodarki.
W przypadku spółek osobowych, spółek kapitałowych i oddziałów przedsiębiorcy zagranicznego wymagany jest wpis do Rejestru Przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.
..


oraz to:

Cytat:
Wiadomości e-mail oraz strony www
Każda spółka komandytowo akcyjna w wiadomościach e-mail oraz na swoich stronach www umieszcza firmę spółki, jej siedzibę i adres, oznaczenie sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki oraz numer pod którym spółka jest wpisana do rejestru, numer identyfikacji podatkowej (NIP), wysokość kapitału zakładowego i kapitału wpłaconego.
Każda spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w wiadomościach e-mail oraz na swoich stronach www umieszcza firmę spółki, jej siedzibę i adres, oznaczenie sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki oraz numer pod którym spółka jest wpisana do rejestru, numer identyfikacji podatkowej (NIP), wysokość kapitału zakładowego. Dotyczy to również zagranicznych oddziałów spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.
Każda spółka akcyjna w wiadomościach e-mail oraz na swoich stronach www umieszcza firmę spółki, jej siedzibę i adres, oznaczenie sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki oraz numer pod którym spółka jest wpisana do rejestru, numer identyfikacji podatkowej (NIP), wysokość kapitału zakładowego i kapitału wpłaconego. Dotyczy to również zagranicznych oddziałów spółek akcyjnych.
Które e-maile oraz strony www?
Obowiązek umieszczania na stronach internetowych ww. informacji dotyczy nie tylko stron firmowych, tzw. stron głównych, ale również wszystkich innych stron utrzymywanych przez spółkę, bez względu na cel. Jeżeli zatem spółka akcyjna posiada domenę zaparkowaną bezpłatnie i nie wykorzystywaną, ale w domenie tej utrzymywana jest zazwyczaj strona z informacją o nazwie dostawcy usługi, to spółka taka będzie miała obowiązek umieścić tam po 31 grudnia 2006r. informację zawierającą dane, o których mowa wyżej. I to nawet wtedy, gdyby miały być to jedyne informacje na tej stronie.
Obowiązki umieszczania informacji dotyczą każdego e-maila wysyłanego na zewnątrz, w tym wszelkich newsletterów oraz reklamy e-mailowej (mailingu)....


I teraz najlepsze: Travian GmbH to nic innego jak Gesellschaft mit beschränkter Haftung → spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, sp. z o.o.

To ile przepisów prawnych złamaliście jednym serwisem ? Każda firma prowadząc działalność gospodarczą na terenie Polski zobowiązana jest do przestrzegania tych podstawowych zapisów prawnych. Tego się dowiesz w każdym, nawet najmniejszym Urzędzie Skarbowym czy też wydziale gminy lub miasta zajmujących się rejestracją podmiotów gospodarczych. Podejrzewam że Travian w ogóle nie jest zarejestrowany na terenie Polski, a w takim razie jego działalność jest w naszym kraju na obecnych warunkach całkowicie nielegalna.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Śro 10:31, 04 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 11:06, 04 Lis 2009    Temat postu:

Wszystko pięknie jest tylko kilka problemów. Przede wszystkim trzeba zrozumieć status polskiej administracji, która nie jest prawnie żadnym oddziałem ani przedstawicielstwem.

Polska administracja nie jest pełnomocnikiem TG GmBh, jedynie pracownikiem, dane kontaktowe osób funkcyjnych w samej spółce, na stronie podane są.

Miejsce wykonywania działalności - spółki, nie poszczególnych pracowników. Usługi świadczy spółka niemiecka, na niemieckich serwerach, polska administracja to tylko pracownicy koordynujący część działalności. Podane na stronie jest.

Z tym lokalem z pkt. 7 jw, polska administracja nie ma osobowości prawnej jako jakakolwiek spółka, jedynie umowy jako pracownicy. Mogę jednak postawić miesięczną pensję, że TG GmBh w Niemczech takich formalności dopełniło.

Itd. itd. wszystko zaznaczone na czerwono odnosi się do samej spółki niemieckiej a w żaden sposób do polskiej administracji.

Naprawdę jeżeli już się do czegoś zabieracie z rozmachem to nie bądźcie domorosłymi specjalistami od prawa pracy, kodeksu spółek handlowych itd. Bez złośliwości, mi wyniki zwisają, zresztą TT, które posadzacie o wyklocanie sie tu, tez pewnie ma je gdzies, co oni straca, 300 monet miesiecznie?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ATENA
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:36, 04 Lis 2009    Temat postu:

Wszystkim zainteresowanym polskim graczom radzę przetłumaczenie regulaminu na język polski ,który co najmniej w kilku punktach kłóci się z zasadami gry umieszczonymi na stronie. Poza tym w regulaminie nie ma nic co by rozszerzało zasady gry a wręcz przeciwnie jest on bardziej przyjazny graczom ponieważ przewiduje on np . odszkodowania w przypadku szkody. Tak jak obiecałam wszelkie dokumenty zwrotne i tok zdarzeń przedstawię tutaj oczywiście z zachowaniem zasad polityki prywatności ,która w wydaniu Travian tez pozostawia wiele do życzenia. Fakt jest jeden strona z domeną polską działająca na terytorium Polski, z polską administracją - wszelkie działania strony i jej administratorów na terenie Polski podlegają prawu polskiemu.

Forum to zostało stworzone przez administratora dla graczy poszkodowanych wiec wszelkie dyskusje , gdybania i kontrowersje są tu zbędne. Administratora proszę o stworzenie osobnego działu pt: dyskusje lub kontrowersje i przeniesienie tam postów nie dotyczących skarg , niech ci co poszkodowani nie są wypowiadają się w hyde parku .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonimowy
Gość


PostWysłany: Śro 12:01, 04 Lis 2009    Temat postu:

Śmieszy mnie ta sprawa dzieci Smile

otóż jeśli powiem, że kończę prawo to i tak nikt mi nie uwierzy. Spędziłem już w sądzie trochę czasu i trochę sie nasłuchałem. Polskie prawo pozostawia wiele do życznie chociażby przez to, że nie jest w wielu sprawach jednoznaczne.

Jak juz powiedziałem dzieciaczki właścicielem kont w grze jest TG GmbH, więc jeśli admin doładuje 1 200 345 968 696 monet na jedno konto i aktywuje konto Plus na 23 234 456 766 456 234 dni to i tak nie musi się z tego rozliczać... Boże Święty, czy Wy jesteście wciąż w tym wieku, w którym wydaje się, że JA mam zawsze racje... To JA w dorosłym życiu nie raz przysporzy Wam wielu problemów. Już na studiach zobaczycie, jacy jesteście malutcy Smile Też taki byłem więc Was poniekąd rozumiem. Przytoczę jeszcze raz historię o fabryce cukierków. Właściciel rozlicza się jedynie z tych sprzedanych, a nie z tych które zje w fabryce Smile

Wyrażenie "akceptuję" regulamin jest napisane w języku Polskim kochane dzieci Smile a to jest jednoznaczne z rozumieniem regulaminu Smile Kochani instalując nielegalne oprogramowanie regulamin też często jest w języku angielskim, a i tak dostaje się za do w dobrym wypadku grzywnę w sądzie i nikt Was nie zapyta, czy rozumieliście regulamin Smile

Moi drodzy, Ci mniejsi (dzieci) i więksi przestańcie wierzyć w idiotyczną sprawę, ponieważ póki co nie zobaczyłem żadnych dowodów, a opisy ATENY są pokrętne i nie zawierają żadnych konkretów - od początku myli się w zeznaniach - pisze do NIK'u, kupuje nowy komputer bo stary "zabezpieczyli" (w całości odziwo... hmmm ciekawe, czy monitor też zabrali ?)

i dajcie sobie spokój z cytowaniem przepisów, jeśli nie wiecie jak wygląda ich egzekucja w praktyce.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zainteresowany
Gość


PostWysłany: Śro 13:26, 04 Lis 2009    Temat postu:

A jeśli fabryka cukierków wypłaca pensję swoim (14-stoletnim) pracownikom w cukierkach a ci pracownicy zjadają cukierki na miejscu lub wynoszą je i sprzedają poza fabryką? Czy działania takiej fabryki nie znalazły by się w kręgu zainteresowania Urzędu Skarbowego i Państwowej inspekcji Pracy? A jeśli ci pracownicy nie mieliby podpisanych umów o pracę choć faktycznie świadczyliby pracę określonego rodzaju, na rzecz pracodawcy, pod jego kierownictwem za wynagrodzeniem? A jeżeli taki pracodawca (między innymi dzięki ich pracy) uzyskiwałby realne dochody na terenie RP i nie odprowadzałby od nich podatków bo nie miałby zarejestrowanej w KRS osobnej działalności ani oddziału zagranicznego przedsiębiorstwa?(tu odchodzimy już nieco od przykładu fabryki cukierków). A jeśli nie odprowadzałby tych podatków przez np. 5 lat (odsetki mogłyby przewyższyć kwotę zobowiązań)? Jeżeli przetwarzałby dane osobowe graczy (maile, numery IP, nazwiska, adresy i numery kont bankowych) bez stosowania ustawy o ochronie danych osobowych zamieszczając jedynie Privacy Policy po angielsku, której i tak by nie stosował na terenie RP? Może zainteresowałby się też GIODO?

To, że w polskim oddziale Travian Games GmbH (bo tak ich chyba należy traktować) panuje taki chaos prawny, że nawet nie wiadomo kogo pozwać, widać na pierwszy rzut oka. Nie wspomnę już o przepisach konsumenckich, które moim zdaniem, też zostały naruszone przez angielski regulamin i zawartą w nim klauzulę wyboru forum (sądu) wskazująca na Monachijski Amtsgericht i drugą wyboru prawa zastrzegająca właściwość prawa niemieckiego(UOKiK wielokrotnie uznawał takie klauzule za abuzywne -czyli naruszające interesy konsumentów)

Pozostaje podstawowe pytanie, co jest celem graczy chcących rozpętać burzę - usunięcie domeny travian.pl z internetu i skasowanie wszystkich polskich serwerów? Nie lepiej jest porozmawiać z Niemcami z travian.de i uświadomić im co się dzieje w Polsce, może będą bardziej patrzyć na ręce swoim polskim administratorom...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
0000
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 33
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:38, 04 Lis 2009    Temat postu:

Anonimowy napisał:
Śmieszy mnie ta sprawa dzieci Smile

otóż jeśli powiem, że kończę prawo to i tak nikt mi nie uwierzy. Spędziłem już w sądzie trochę czasu i trochę sie nasłuchałem. Polskie prawo pozostawia wiele do życznie chociażby przez to, że nie jest w wielu sprawach jednoznaczne.

Jak juz powiedziałem dzieciaczki właścicielem kont w grze jest TG GmbH, więc jeśli admin doładuje 1 200 345 968 696 monet na jedno konto i aktywuje konto Plus na 23 234 456 766 456 234 dni to i tak nie musi się z tego rozliczać... Boże Święty, czy Wy jesteście wciąż w tym wieku, w którym wydaje się, że JA mam zawsze racje... To JA w dorosłym życiu nie raz przysporzy Wam wielu problemów. Już na studiach zobaczycie, jacy jesteście malutcy Smile Też taki byłem więc Was poniekąd rozumiem. Przytoczę jeszcze raz historię o fabryce cukierków. Właściciel rozlicza się jedynie z tych sprzedanych, a nie z tych które zje w fabryce Smile

Wyrażenie "akceptuję" regulamin jest napisane w języku Polskim kochane dzieci Smile a to jest jednoznaczne z rozumieniem regulaminu Smile Kochani instalując nielegalne oprogramowanie regulamin też często jest w języku angielskim, a i tak dostaje się za do w dobrym wypadku grzywnę w sądzie i nikt Was nie zapyta, czy rozumieliście regulamin Smile

Moi drodzy, Ci mniejsi (dzieci) i więksi przestańcie wierzyć w idiotyczną sprawę, ponieważ póki co nie zobaczyłem żadnych dowodów, a opisy ATENY są pokrętne i nie zawierają żadnych konkretów - od początku myli się w zeznaniach - pisze do NIK'u, kupuje nowy komputer bo stary "zabezpieczyli" (w całości odziwo... hmmm ciekawe, czy monitor też zabrali ?)

i dajcie sobie spokój z cytowaniem przepisów, jeśli nie wiecie jak wygląda ich egzekucja w praktyce.Dobrze napisałeś "kończę".
Pogadamy jak z kończysz i będziesz miał jakieś minimum doświadczenia.
To czego uczą teraz na studiach to ogólnie żenada (poza kilkoma wyjątkami oczywiście).
Osobiście ilokroć widzę posty osoby twierdzącej że "kończy prawo",
stwierdzające cokolwiek na temat prawa, nie poparte żadnym art. czy choćby jego fragmentem, załamuję mnie poziom polskich uczelni.
Jaki prawnik może wydawać zawodową opinię niepopartą przepisami...Druga sprawa, żadne studia prawnicze w Polsce dające jedynie prawo do wykonywania zawodu prawnika, nie dają bezpośrednio możliwości zajmowania się prawem podatkowym, gospodarczym a tym bardziej międzynarodowym.

Więc pudło drogi "prawniku".
Niestety sugeruję zmianę zawodu ;]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
0000
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 33
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:44, 04 Lis 2009    Temat postu:

Zainteresowany napisał:

Pozostaje podstawowe pytanie, co jest celem graczy chcących rozpętać burzę - usunięcie domeny travian.pl z internetu i skasowanie wszystkich polskich serwerów? Nie lepiej jest porozmawiać z Niemcami z travian.de i uświadomić im co się dzieje w Polsce, może będą bardziej patrzyć na ręce swoim polskim administratorom...


Mój przedstawiciel, w zasadzie przedstawiciel graczy i gracz zarazem, dzwonił kilkakrotnie do siedziby TG, za każdym razem "nie było osoby kompetentnej" by zająć się sprawą/sprawami.

Oczywiście bariera językowa nie mogła być przeszkodą, bo mówi biegle po niemiecku Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 15:32, 04 Lis 2009    Temat postu:

ATENA napisał:
Witam wszystkich
, jeżeli chodzi o dysk to i owszem został od razu prawnie zabezpieczony a do bieżącego działania komputera zakupiony nowy.Dla zainteresowanego komputerem Ateny - nigdy nie pisala, ze zakupila nowy, lecz nowy dysk do dalszej pracy tegoz komputera, czyzby w szkole nie uczono czytac ze zrozumieniem???


Nastepna sprawa - Atena nie musi sie nikomu tlumaczyc i na tym etapie informowac o szczegolach sprawy, ktora jest w toku - obiecala przeciez, ze bedzie informowac, ale wtedy, kiedy to uzna za konieczne.

Wiec zamiast obrazac -moze co poniektorzy powstrzymaliby swoj ostry jezyk i zaczekali na efekt koncowy.


Co zas sie tyczy pewnego stwierdzenia- ze dazenia poniekad Ateny ma na celu znkniecie polskiej domeny z serwerow - jesli zajdzie taka koniecznosc dlaczego nie? Jak dlugo pozwalac na tak ewidentne lamanie prawa - jak zdazylam zauwazyc wypowiadaja sie tutaj moze niekoniecznie prawnicy, ale ludzie, ktorzy w miare oczywisty sposob umieja interpretowac polskie prawo - oczywiscie, dla wszystkich oponentow sa rzezimieszkami i drogi kolego nawet hydraulicy czy tez gospodynie domowe potrafia je interpretowac, jesli maja do niego dostep.

Ja jako byly gracz plx - niestety nie umialam zinterpretowac regulaminu - bo jak klikalam w odnosnik pojawial sie w j.angielskim.

I co by tutaj nie mowic, jedno jest pewne, nie ma tegoz regulaminu w jezyku polskim.


Jeden z uczestnikow tego forum - wklejal linki pol zartem, pol serio, jako bonusik - z obcych serwerow - w j.rosyjskim, j.niemieckim
czy tylko juz Polska pozostanie krajem - ze kazdy przedklada swoj wlasny interes nad wszystko inne???

pozdrawiam Gaia
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonimowy
Gość


PostWysłany: Śro 16:16, 04 Lis 2009    Temat postu:

śmiechu warte Smile

czekam na efekty Very Happy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piła
Gość


PostWysłany: Śro 16:45, 04 Lis 2009    Temat postu:

Co do Regulaminu.
Poczytajcie forum traviana.
Mi się rzuciło w oczy jedno : CAŁA administracja traviana w Polsce stawia znak równości pomiędzy Zasadami gry a Regulaminem.
Istnieje masa postów członków TT dla których oznacza to jedno i to samo.
Wielu graczy czytając forum też tak twierdzi. Co więcej. Możnaby się nawet pokusić o stwierdzenie że opublikowane zasady gry mają na celu zastąpienie właściwego Regulaminu gry. Nigdy żaden MH, SMH ani Administrator gry z którym pisałem na przestrzeni kilku edycji plx nie potrafił wskazać zapisu Regulaminu gry na podstawie którego opiera swoje wywody. Podając tylko jako podstawę zapisy Zasad gry. Na zwracaną uwagę że chcę dostać podstawę z Regulaminu rozmowa kończyła się stwierdzeniem, że więcej nie będą dyskutować. Very Happy Żeby było ciekawej to jeden z MH napisał mi że nie zna języka.
A szczytem było PW od MH (rzecz działa się w 4 edycji plx) że Regulamin nie będzie przetłumaczony dopóki ktoś sądownie nie zmusi do tego firmy.

Nie rozumiem plucia na tym forum.
Czyżby ewentualni przedstawiciele travian gmbh w Polsce byli przeciwni opublikowaniu tłumaczenia Regulaminu? Dlaczego? Przecież to tylko ułatwiłoby im pracę...
Czy może graczom nie odpowiada to że Regulamin byłby po polsku?
Dlaczego tak się dzieje?
Dlaczego postępowanie oficjalnych przedstawicieli firmy (a takimi dla graczy są właśnie MH, SMH, Admin) prowadzi wyłącznie do zaogniania konfliktu a nie do jego rozwiązania dla dobra obu stron?
BTW.
Każdy ban z którym gracz się nie zgadza jest sprawą sporną. I nawet zgodnie z Zasadami gry mają zastosowanie przepisy Regulaminu a nie Zasad.
W związku z tym ciekawi mnie czy wszyscy MH znają na tyle biegle język angielski żeby mogli stosować w praktyce Regulamin Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
0000
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 33
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:44, 04 Lis 2009    Temat postu:

Anonymous napisał:
ATENA napisał:
Witam wszystkich
, jeżeli chodzi o dysk to i owszem został od razu prawnie zabezpieczony a do bieżącego działania komputera zakupiony nowy.Dla zainteresowanego komputerem Ateny - nigdy nie pisala, ze zakupila nowy, lecz nowy dysk do dalszej pracy tegoz komputera, czyzby w szkole nie uczono czytac ze zrozumieniem???


Nastepna sprawa - Atena nie musi sie nikomu tlumaczyc i na tym etapie informowac o szczegolach sprawy, ktora jest w toku - obiecala przeciez, ze bedzie informowac, ale wtedy, kiedy to uzna za konieczne.

Wiec zamiast obrazac -moze co poniektorzy powstrzymaliby swoj ostry jezyk i zaczekali na efekt koncowy.


Co zas sie tyczy pewnego stwierdzenia- ze dazenia poniekad Ateny ma na celu znkniecie polskiej domeny z serwerow - jesli zajdzie taka koniecznosc dlaczego nie? Jak dlugo pozwalac na tak ewidentne lamanie prawa - jak zdazylam zauwazyc wypowiadaja sie tutaj moze niekoniecznie prawnicy, ale ludzie, ktorzy w miare oczywisty sposob umieja interpretowac polskie prawo - oczywiscie, dla wszystkich oponentow sa rzezimieszkami i drogi kolego nawet hydraulicy czy tez gospodynie domowe potrafia je interpretowac, jesli maja do niego dostep.

Ja jako byly gracz plx - niestety nie umialam zinterpretowac regulaminu - bo jak klikalam w odnosnik pojawial sie w j.angielskim.

I co by tutaj nie mowic, jedno jest pewne, nie ma tegoz regulaminu w jezyku polskim.


Jeden z uczestnikow tego forum - wklejal linki pol zartem, pol serio, jako bonusik - z obcych serwerow - w j.rosyjskim, j.niemieckim
czy tylko juz Polska pozostanie krajem - ze kazdy przedklada swoj wlasny interes nad wszystko inne???

pozdrawiam Gaia


nie niemieckim a hiszpańskim ;]

lada chwila pojawią się też kolejne tłumaczenia gdyż nie dalej jak miesiąc temu doszło do aktualizacji regulaminu.piła napisał:
Co do Regulaminu.
Poczytajcie forum traviana.
Mi się rzuciło w oczy jedno : CAŁA administracja traviana w Polsce stawia znak równości pomiędzy Zasadami gry a Regulaminem.
Istnieje masa postów członków TT dla których oznacza to jedno i to samo.
Wielu graczy czytając forum też tak twierdzi. Co więcej. Możnaby się nawet pokusić o stwierdzenie że opublikowane zasady gry mają na celu zastąpienie właściwego Regulaminu gry. Nigdy żaden MH, SMH ani Administrator gry z którym pisałem na przestrzeni kilku edycji plx nie potrafił wskazać zapisu Regulaminu gry na podstawie którego opiera swoje wywody. Podając tylko jako podstawę zapisy Zasad gry. Na zwracaną uwagę że chcę dostać podstawę z Regulaminu rozmowa kończyła się stwierdzeniem, że więcej nie będą dyskutować. Very Happy Żeby było ciekawej to jeden z MH napisał mi że nie zna języka.
A szczytem było PW od MH (rzecz działa się w 4 edycji plx) że Regulamin nie będzie przetłumaczony dopóki ktoś sądownie nie zmusi do tego firmy.

Nie rozumiem plucia na tym forum.
Czyżby ewentualni przedstawiciele travian gmbh w Polsce byli przeciwni opublikowaniu tłumaczenia Regulaminu? Dlaczego? Przecież to tylko ułatwiłoby im pracę...
Czy może graczom nie odpowiada to że Regulamin byłby po polsku?
Dlaczego tak się dzieje?
Dlaczego postępowanie oficjalnych przedstawicieli firmy (a takimi dla graczy są właśnie MH, SMH, Admin) prowadzi wyłącznie do zaogniania konfliktu a nie do jego rozwiązania dla dobra obu stron?
BTW.
Każdy ban z którym gracz się nie zgadza jest sprawą sporną. I nawet zgodnie z Zasadami gry mają zastosowanie przepisy Regulaminu a nie Zasad.
W związku z tym ciekawi mnie czy wszyscy MH znają na tyle biegle język angielski żeby mogli stosować w praktyce Regulamin Smile
pozdrawiam


Polski regulamin ograniczyłby swobodną interpretację zasad gry.
Między innymi to że polski MH może banować i karać graczy na podstawie jedynie własnych przeczuć bez odniesienia do ACP oraz innych narzędzi; bo przecież ACP i tak nie potrafi odczytać.

Co do znajomości języka, napisz do MH pw w zaawansowanym angielskim to będziesz wiedział.
Nie wiem ilu MH zostało ze starej ekipy, ale znani mi obecni MH nie legitymują się nawet podstawową znajomością tegoż języka.
Choć wiem że było kiedyś kilku którzy znali język na perfekt.
W chwili obecnej, nie jest wymagane by MH znał j.angielski ;]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 18:10, 04 Lis 2009    Temat postu:

Admin napisał:
Tysiące bzdurnych słów, których konkluzja brzmiała:

Podejrzewam że Travian w ogóle nie jest zarejestrowany na terenie Polski, a w takim razie jego działalność jest w naszym kraju na obecnych warunkach całkowicie nielegalna.


Kogo na to nabierzesz? Podajesz wymogi formularzy rejestracyjnych osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Osoba fizyczna ma z GmbH (niemiecką spółką prawa handlowego) tyle co Twój wywód posklejany z wyrówków jakiś poradników dla rejestrujcych działalność z PODSTAWĄ PRAWNĄ, o którą prosiłem. Potem piszesz o wymogach, jakie KSH (sprwadź sobie w necie co to takiego) stawia Polskim spółkom.

Proszę o podawanie PODSAWY PRAWNEJ Twoich twierdzeń, tak jak ja Tobie podałem, numer jednostki redakcyjnej i nazwę aktu prawnego. Nie prosiłem o podanie dowodu na to, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo tych jest na tym forum dość i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
0000
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 33
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:41, 04 Lis 2009    Temat postu:

Anonymous napisał:
Admin napisał:
Tysiące bzdurnych słów, których konkluzja brzmiała:

Podejrzewam że Travian w ogóle nie jest zarejestrowany na terenie Polski, a w takim razie jego działalność jest w naszym kraju na obecnych warunkach całkowicie nielegalna.


Kogo na to nabierzesz? Podajesz wymogi formularzy rejestracyjnych osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Osoba fizyczna ma z GmbH (niemiecką spółką prawa handlowego) tyle co Twój wywód posklejany z wyrówków jakiś poradników dla rejestrujcych działalność z PODSTAWĄ PRAWNĄ, o którą prosiłem. Potem piszesz o wymogach, jakie KSH (sprwadź sobie w necie co to takiego) stawia Polskim spółkom.

Proszę o podawanie PODSAWY PRAWNEJ Twoich twierdzeń, tak jak ja Tobie podałem, numer jednostki redakcyjnej i nazwę aktu prawnego. Nie prosiłem o podanie dowodu na to, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo tych jest na tym forum dość i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.


Kolejna kompromitacja.
"Hans" i "Helmut" zakładający spółkę z o.o. są nikim innym jak osobami fizycznymi.
Jeśli takowymi by nie byli nie mogli by takiej spółki założyć.
Sama spółka z o.o. osobą fizyczną nie jest.
Tego typu spółki zalicza się do spółek kapitałowych choć posiada cechy spółek osobowych.
O działalności takich spółek mówią przepisy regulujące działalność tych spółek na terenie Polski, zawarte w Kodeksie Spółek Handlowych (art. 151-300).

Porównanie takowej spółki do osoby fizycznej jest często adekwatne, gdyż spółkę z o.o. może założyć jedna osoba fizyczna...Ponawiam poprzednią opinię, zmień zawód ;]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 18:46, 04 Lis 2009    Temat postu:

Smile - zgadzam sie z propozycja zmiany zawodupozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
AdministratorDołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:11, 04 Lis 2009    Temat postu:

Anonymous napisał:
Admin napisał:
Tysiące bzdurnych słów, których konkluzja brzmiała:

Podejrzewam że Travian w ogóle nie jest zarejestrowany na terenie Polski, a w takim razie jego działalność jest w naszym kraju na obecnych warunkach całkowicie nielegalna.


Kogo na to nabierzesz? Podajesz wymogi formularzy rejestracyjnych osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Osoba fizyczna ma z GmbH (niemiecką spółką prawa handlowego) tyle co Twój wywód posklejany z wyrówków jakiś poradników dla rejestrujcych działalność z PODSTAWĄ PRAWNĄ, o którą prosiłem. Potem piszesz o wymogach, jakie KSH (sprwadź sobie w necie co to takiego) stawia Polskim spółkom.

Proszę o podawanie PODSAWY PRAWNEJ Twoich twierdzeń, tak jak ja Tobie podałem, numer jednostki redakcyjnej i nazwę aktu prawnego. Nie prosiłem o podanie dowodu na to, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo tych jest na tym forum dość i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.


Proszę bardzo:
Podstawa prawna:
1. Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską (Dz. U. z 2004 r. Nr 90, poz. 864/2).
2. Ustawa z dnia 2 lipca 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.).
3. Ustawa z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 168, poz. 1186 z późn. zm.).
4. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2006 r. Nr 225, poz. 1635 z późn. zm.).
Ponadto proszę się zaznajomić dokładnie z artykułem 50 TWE który precyzuje pojęcie czasowych usług transgranicznych - w nich nie uwzględnia się usług informatycznych, rozrywkowych itp. a do takiej kategorii usług zaliczane są gry internetowe.

Przedsiębiorcy, którzy mają firmę zarejestrowaną za granicą, mogą w Polsce prowadzić działalność gospodarczą, tworząc oddział, przedstawicielstwo lub czasowo świadcząc usługi transgraniczne. Ta ostatnia możliwość odnosi się wyłącznie do przedsiębiorców z państw członkowskich EOG i Szwajcarii.
Przedsiębiorca zagraniczny tworzący oddział może prowadzić działalność gospodarczą wyłącznie w zakresie przedmiotu działalności przedsiębiorcy zagranicznego. Obowiązany jest ustanowić w oddziale osobę upoważnioną do reprezentowania firmy.
Aby otworzyć oddział, należy dokonać wpisu oddziału do Krajowego Rejestru Sądowego. Zgłoszenie oddziału przedsiębiorcy zagranicznego następuje na formularzu wniosku rejestrowego KRS W10, do którego należy dołączyć załączniki – odpowiednie urzędowe formularze. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.
Możliwość czasowego transgranicznego świadczenia usług wynika z przepisów prawa wspólnotowego. Na tej podstawie przedsiębiorcy zagraniczni z państw unijnych oraz z Norwegii, Lichtensteinu, Islandii i Szwajcarii mogą świadczyć na terytorium Polski czasowo usługi, bez konieczności jakiejkolwiek rejestracji.
Pojęcie czasowego świadczenia usług w Unii Europejskiej jest znacznie szersze.
Podstawowe zasady, na których opiera się ww. sposób prowadzenia działalności gospodarczej są określone w Traktacie o utworzeniu Wspólnoty Europejskiej (TWE).
Rodzaje usług:
Artykuł 50 TWE precyzuje pojęcie usługi. Stanowi on, że:
Usługami w rozumieniu niniejszego Traktatu są świadczenia wykonywane zwykle za wynagrodzeniem w zakresie, w jakim nie są objęte postanowieniami o swobodnym przepływie towarów, kapitału i osób.
Usługi obejmują :
* działalność o charakterze przemysłowym,
* działalność o charakterze handlowym,
* działalność rzemieślniczą,
* wykonywanie wolnych zawodów.
Travian nie spełnia żadnych z tych założeń, więc nie może być świadczony na terenie Polski na podstawie zapisu usług transgranicznych.

Przedsiębiorca zagraniczny może także utworzyć na terenie Polski przedstawicielstwo. Zakres działania przedstawicielstwa może obejmować jednak wyłącznie prowadzenie działalności w zakresie reklamy i promocji przedsiębiorcy zagranicznego. Utworzenie przedstawicielstwa wymaga wpisu do rejestru przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych, prowadzonego przez ministra gospodarki.
Wniosek o wpis do rejestru przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych powinien zawierać:
* nazwę, siedzibę (adres) i formę prawną przedsiębiorcy tworzącego przedstawicielstwo,
* przedmiot działalności gospodarczej przedsiębiorcy zagranicznego,
* imię, nazwisko oraz adres na terytorium Polski osoby upoważnionej w przedstawicielstwie do reprezentowania przedsiębiorcy zagranicznego,
* adres przedstawicielstwa na terytorium Polski.
Do wniosku należy dołączyć:
* jeżeli przedsiębiorca zagraniczny działa na podstawie aktu założycielskiego, umowy lub statutu – odpis tego dokumentu,
* jeżeli przedsiębiorca zagraniczny istnieje lub wykonuje działalność na podstawie wpisu do rejestru – odpis z tego rejestru,
* oświadczenie przedsiębiorcy zagranicznego o ustanowieniu przedstawicielstwa na terytorium Polski,
* dokument potwierdzający tytuł prawny przedsiębiorcy zagranicznego do lokalu (nieruchomości), w którym działalność będzie wykonywana,
* dowód uiszczenia opłaty skarbowej (dowód ten należy dołączyć nie później niż w ciągu 3 dni od chwili złożenia wniosku).
Dokumenty sporządzone w języku obcym należy przedstawić wraz z uwierzytelnionym tłumaczeniem na język polski. Opłata skarbowa od dokonania wpisu do rejestru przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych wynosi 6 713 zł. Należy ją uiścić w Urzędzie m.st. Warszawy dla Dzielnicy Śródmieście.
Dokonanie wpisu do rejestru przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych jest potwierdzone przez wydanie zaświadczenia.

Radzę jednak lepiej przyłożyć się do nauki, a nie gry w Traviana. Może wtedy zrozumie Pan gdzie Travian nie spełnia polskich uregulowań prawnych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.poszkodowaniwtraviana.fora.pl Strona Główna -> Niesłuszne bany Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 8 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin